page-heading6

Pohledové materiály

– slinutá keramika Mirage, Imola
– sklocementové desky Rieder
– cihelné desky Faveton
– HPL desky
– smaltované sklo

 

HPL desky

HPL desky jsou velkoformátové obkladové desky, určené jak pro použití jak v exteriéru tak i interiéru. Tyto desky jsou vyráběny v široké škále dekorů. Vyznačují se především barevnou stálostí, odolností proti klimatickým podmínkám, snadnou opracovatelností a údržbou.

 

 

Slinutá keramika

Slinutá keramika je materiál, který se díky výrobní technologii vyznačuje nízkou nasákavostí a zároveň vysokou pevností. Díky tomuto je tento typ keramiky použitelný jak pro exteriéry tak interiéry. Struktura tohoto materiálu je stejná v celé tloušťce střepu. Inovativní výrobní proces umožňuje sledovat nejnovější designové trendy. Technické parametry tohoto typu keramických dlaždic pak výrazně převyšují přírodní kameny.

Smaltované sklo

Pro fasádní obklady se používá sklo kalené s celoplošným nebo jen částečným potiskem, sklo je vždy kalené. Tato skla se vyznačují vyšší pevností a odolností proti tepelnému rázu. Díky široké paletě odstínů a relativní formátové volnosti je tento materiál velice oblíben především jako designový prvek objektů.

Faveton

Dlaždice Faveton jsou vyráběny ze speciálního typu porcelánové kameniny. Výroba probíhá tažením základního materiálu přes formu a následným vypalováním při vysokých teplotách. Díky tomuto procesu výroby se desky vyznačují nízkou nasákavostí, chemickou odolností, mrazuvzdorností a odolností vůči mechanickému namáhání. Desky jsou dostupné v několika povrchových úpravách a široké paletě odstínů. Všechny desky mají standardně antigrafiti úpravu.

Rieder

Jedná se o velkoformátové betonové desky vyztužené skleněnými vlákny. Takto vyrobené desky se vyznačují vysokou pevností při tloušťce pouhých 13mm. Desky je možno povrchově upravovat. Dostupné v mnoha barevných odstínech.